monitoring gsm

ZDALNY MONITORING GSM

     Monitoring GSM to system zdalnej kontroli pracy agregatu prądotwórczego. System opiera się na modemie GSM który jest w zależności od rodzaju agregatu montowany bezpośrednio w agregacie lub zostaje sprzężony z układem automatyki SZR. Tak zamontowany układ umożliwia dostęp do odczytu parametrów agregatu oraz sprawdzania stanów alarmowych poprzez wysyłanie krótkich wiadomości tekstowych SMS zawierających odpowiednie informacje. 

          Zdalny monitoring GSM to zaawansowany system łączący w sobie wiele rozwiązań umożliwiając dopasowanie działania systemu do indywidualnych potrzeb klienta. Jego możliwości są na tyle szerokie, iź pozwalają  na zaimplementowanie funkcji nie dostępnych w normalnych układach SZR wykorzystujących własne dedykowane modemy  komunikacyjne. System monitoringu w połączeniu z układem SZR tworzy kompleksowe narzędzie w pełni monitorujące i zarządzające agregatem prądotwórczym. 

          Modem Gsm może nie tylko pełnić rolę monitora systemu lecz może także służyć jako zdalny system uruchamiania i zatrzymywania agregatu prądotwórczego, monitorować jego pracę i wyłączyć agregat w momencie wystąpienia stanu alarmowego.

          Ponad to jego szerokie możliwości umożliwiają zaimplementowanie systemu nadzoru braku zasilania z sieci energetycznej oraz powiadamianie użytkownika o stanie sieci. Zastosowanie takiego rozwiązania ogranicza koszty związane zakupem automatycznego układu SZR. Monitorowanie sieci i zdalne przekazywanie informacji o jej stanie umożliwia użytkownikowi kontrolę zasilania budynku i w miarę potrzeby podjęcie odpowiednich działań poprzez dotarcie do budynku i ręczne uruchomienie agregatu prądotwórczego. Po jego uruchomieniu system nadal monitoruje stan sieci i dodatkowo pracę agregatu informując użytkownika o powrocie zasilania i stanach alarmowych np niskim stanie paliwa.

          Zdalny monitoring GSM to innowacyjny system, w którym zaimplementowaliśmy algorytmy monitorujące i kontrolujące pracę agregatu. Oprogramowanie układu pozwala na zaawansowaną konfigurację zarządzania całym systemem przez kilku użytkowników. Komunikacja odbywa się poprzez wysyłanie sms-ów odpowiedniej treści w zależności od konfiguracji układu opartej na wymaganiach klienta. Całość systemu składa się z układu mikroprocesorowego, modemu GSM oraz układu wykonawczeg i komunikacyjnego.

Cresta Social Messenger