GAZOWE AGREGATY PRĄDOTWÓRCZE B&S ELMECO 2020
(LPG, gaz ziemny)

Gazowe agregaty prądotwórcze B&S napędzane są silnikami spalinowymi o zapłonie iskrowym przystosowanymi do spalania dwóch różnych rodzajów paliw gazowych, takich, jak: gaz ciekły (LPG) oraz gaz ziemny (NG). W mikserach umieszczonych tuż przed wlotem do standardowego gaźnika tworzone są mieszanki gazowo-powietrzne. W produkcji stosujemy silniki spalinowe wysokiej jakości, amerykańskiej firmy silnikowej Briggs&Stratton serii VANGUARD.

Największą korzyścią ze stosowania agregatu gazowego jest to, że nie musi się polegać tylko na jednym rodzaju paliwa. W przypadku klęski żywiołowej mamy do dyspozycji dwie opcje zasilania paliwem, a tym samym mamy większą szansę na przeżycie w bardziej komfortowych warunkach.

W gazowych agregatach prądotwórczych B&S przełączenie rodzaju zasilania pomiędzy różnymi paliwami jest bardzo proste. W zależności od posiadanego paliwa wystarczyw zależności od rodzaju dostępnego gazu, podłączyć zasilanie do odpowiedniej końcówki na wyjściu z regulatora ciśnienia, który następnie należy podłączyć do źródła zasilania. Po uruchomieniu silnika agregat jest w stanie pracować przez czas pracy ograniczony tylko dostawą wybranego paliwa i czasem wymiany oleju oraz filtrów.

Gazowe agregaty prądotwórcze charakteryzują się różnymi wielkościami zużycia paliwa. W zależności od rodzaju zastosowanego gazu koszty eksploatacji mogą być niższe nawet o około 40% na korzyść gazu ziemnego (GZ)..

Gazowe agregaty szczególnie zalecamy jako rezerwowe źródło zasilania instalacji fotowoltaicznych.