Agregaty gazowe trójpaliwowe

TRÓJPALIWOWE AGREGATY PRĄDOTWÓRCZE JEDNO I TRÓJFAZOWE
(benzyna, LPG, gaz ziemny)

     Trójpaliwowe agregaty prądotwórcze ELMECO napędzane są silnikami spalinowymi o zapłonie iskrowym przystosowanymi do spalania trzech różnych rodzajów paliw, takich, jak: benzyna bezołowiowa (Pb 95), gaz ciekły (LPG) oraz gaz ziemny (GZ). W mikserach umieszczonych tuż przed wlotem do standardowego gaźnika benzynowego tworzone są mieszanki gazowo-powietrzne. W produkcji stosujemy silniki spalinowe wysokiej jakości, takich światowych firm silnikowych, jak: Briggs & Stratton seria VANGUARD, Honda seria GX i Kohler seria CH.

          Największą korzyścią ze stosowania agregatu trójpaliwowego jest to, że nie musi się polegać tylko na jednym rodzaju paliwa. W przypadku klęski żywiołowej mamy do dyspozycji trzy opcje zasilania paliwem, a tym samym mamy większą szansę na przeżycie w bardziej komfortowych warunkach.
W agregatach prądotwórczych ELMECO przełączenie rodzaju zasilania pomiędzy różnymi paliwami jest bardzo proste. W zależności od posiadanego paliwa wystarczy zamknąć zawór przewodu zasilającego w benzynę, a następnie w zależności od rodzaju dostępnego gazu, podłączyć zasilanie do odpowiedniej końcówki na wyjściu z regulatora ciśnienia, który następnie należy podłączyć do źródła zasilania. Po uruchomieniu silnika agregat jest w stanie pracować przez czas pracy ograniczony tylko dostawą wybranego paliwa i czasem wymiany oleju oraz filtrów.

          Trójpaliwowe agregaty prądotwórcze charakteryzują się różnymi wielkościami zużycia paliwa. W zależności od rodzaju zastosowanego paliwa koszty eksploatacji mogą być niższe nawet o około 75%.

Cresta Social Messenger